Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı işadamı grupları garip garip açıklamalar yapıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı işadamı grupları bu karardan sonra baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Yanlış yapıyorsunuz. Önce herkes haddini bilecek. Herkes işini yapacak.'' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararını değerlendirdi.

Yüksek Seçim Kurulunun verdiği kararla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin, 23 Haziran 2019 Pazar günü yenileneceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kararın ülkemize ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyoruz. Bu kararı, siyasetçiler olarak sorunlarımızı demokrasi ve hukuk içinde çözme irademizi güçlendirecek, hakemliği millî iradeye bırakacak en doğru adım olarak görüyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; Türkiye, bir demokrasi ve hukuk devletidir. Şayet Yüksek Seçim Kurulu tam tersi yönde bir karar vermiş olsaydı, daha önce defalarca ilan ettiğimiz gibi, yine buna uyacaktık. Biz sadece millî iradeye saygının gereği yerine getirdik” diye konuştu.

“82 milyon hep birlikte çok çalışacağız”

Ekonominin güvenliğini, en az sınırların güvenliği kadar önemli gördüklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son dönemde ekonomide yaşanan dalgalanmaların sebebini doğru okumazsak yanlış sonuçlara varmamız kaçınılmaz olur. Ülkemizi küresel bir senaryo doğrultusunda yeniden dizayn etmek isteyen bir projeyle karşı karşıya olduğumuz, artık su götürmez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. İstanbul seçimlerinin üzerindeki gölgenin kalkmasını sağlayacak bu kararı, demokrasimizi güçlendirecek önemli bir adım olarak görüyoruz. Bazı işadamı grupları bu karardan sonra baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Yanlış yapıyorsunuz. Önce herkes haddini bilecek. Herkes işini yapacak.” dedi.

“82 milyon hep birlikte çok çalışacak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Biz hep beraber sağlam durursak, hiçbir saldırı ekonomimizde arzu edilen tahribata yol açamaz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında, “Milletimiz bugüne kadar bizi hiçbir mücadelemizde hiç yalnız bırakmadı, hiç yanıltmadı. Biz Türkiye’nin büyüklüğüne, Türk milletinin gücüne inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Grup toplantılarının AK Parti ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, yaklaşık 3 aylık bir sürenin ardından gerçekleştirdikleri bu grup toplantısıyla TBMM çalışmalarına yeniden ağırlık vermeye başlayacaklarını söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler