​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakan Akar ile görüştüm, (Güvenli Bölgeden) çekilmenin başladığını ifade ettiler. Şu anda güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek. Terör örgütü alanı terk edecek mi etmeyecek mi onu göreceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, şunları söyledi:

"120 saatlik süreç işliyor. Malum terör örgütünün bu bölgeyi terk etmesi söz konusu. Bu süreci ağırlıklı olarak Türkiye'nin riyasetinde ve dayanışma içinde yapma sözlerini aldık.

Sürekli irtibat halinde olacağız, heyet görüşmeleri devam edecek. 120 saati başarıyla bitirirsek, salı günü de Sayın Putin ile bir görüşme olacak. Bu sürecin ayrı unsuru olarak kabul ediyorum. Bu görüşmelerle bölgeye barışı Barış Pınarı'yla getirmiş oluruz.

Milli Savunma Bakanımla görüştüm, çekilmenin başladığını söylediler. Bizim şu anda güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek ki gerçekten bu terör örgütü alanı terk ediyor mu etmiyor mu bunu göreceğiz.

32 kilometrelik bir derinlik ve 444 kilometrelik bir uzunluk. Ama şu anda uygulamayı görelim.

Çatışma söz konusu değildir. Dezenformasyonlara kulak asmayalım.  Attığımız adımı güçlendirelim.

Süleyman Şah türbesinin taşınması söz konusu değil. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler