Dışişleri Bakanlığı: Yasa çağdışı ve ayrımcı bir zihniyetin ürünüdür

İşgalci siyonist rejim tarafından sözde meclislerinde kabul edilen Yahudi Ulus Devleti Yasa Tasarısına tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, tasarıyı çağdışı ve ayırımcı bir zihniyetin ürünü olarak niteledi.

Dışişleri Bakanlığı, yayımladığı yazılı açıklama ile işgalci siyonist rejim tarafından sözde meclislerinde kabul edilen Yahudi Ulus Devleti Yasa Tasarısının çağdışı ve ayırımcı bir zihniyetin ürünü olduğunu söyledi.

Siyonist işgal rejiminin sözde meclisinde kabul edilen Yahudi Ulus Devleti yasasının evrensel hukuk ilkelerini ayaklar altına aldığını ve Filistinlilerin haklarını hiçe saydığı belirtilen açıklamada, “ Yasada israilin işgal altında tuttuğu Kudüs’ün başkent olarak ilan edilmesi uluslararası toplum bakımından yok hükmündedir. Aynı yasada BM kararlarıyla hukukdışılığı defaten tescillenmiş yerleşimlerin teşvik edilmesi ise asla kabul edilemez. Yasada kendi kaderini tayin hakkının sadece Yahudilere yönelik bir hak olarak tanımlanması ise çağdışı ve ayrımcı bir zihniyetin ürünüdür.” denildi.

Açıklamada, siyonist işgal rejimi tarafından Filistin’de sürdürülen işgale ve hukukdışı uygulamalara kılıf bulunmasını ve iki devletli çözüm vizyonunun ortadan kaldırılmasını amaçlayan sözkonusu yasaya uluslararası toplum tarafından da gerekli tepkinin gösterilmesi istendi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler