Erdoğan: Ekonomimize uygulanan operasyonunun üstesinden geleceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonunun üstesinden geleceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Valiliği tarafından organize  ‘İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’na katıldı. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 16 yıl öncesine göre her açıdan güçlü, ekonomisi çok daha dinamik bir Türkiye olduğunu vurgulayarak, “Türkiye ekonomisinin parametreleri 15-20 yıl öncesiyle karşılaştırılmayacak kadar düzgündür, sağlamdır. Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonunun da üstesinden geleceğiz. Ülkemize giydirilmeye çalışılan bu deli gömleğini hep birlikte yırtıp atacağız.” dedi.

Koltukların, makamların ve payelerin amaç değil, millete en güzel şekilde hizmet etmenin bir aracı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran’da şahsıma, AK Partiye ve Cumhur İttifakına verilen her oy, bizim için emanettir. 16 yıldır olduğu gibi inşallah bundan sonra da bu emanete sahip çıkacağız. Türkiye’nin kalkınması, devletimizin güçlenmesi, milletimizin huzur ve emniyeti için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin desteği, mazlum ve mağdurların duası arkalarında olduğu müddetçe kendilerini hedeflerine ulaşmaktan kimsenin alıkoyamayacağını da vurguladı.

15 Temmuz gecesi tankla, tüfekle, helikopterle, ölüm kusan silahlarla milleti esir almaya çalışanların, milletin cesareti karşısında zelil bir şekilde teslim olduklarını hatırlatan Erdoğan, “Son bir asırdır birçok defa bu millete kefen biçenlerin tamamı eninde sonunda büyük bir hezimet yaşadılar.” dedi.

Bugün de benzer teşebbüs ve operasyonlara maruz kaldıklarını,  birilerinin cüsselerine güvenerek, ülkemizi diz çöktürmeye çalıştıklarını kaydeden Erdoğan, “Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini zannediyorlar. Ekonomik yaptırımlarla, bizi sindirebileceklerine inanıyorlar. Her gün bir yenisini ekledikleri küstah açıklamalarla, bize had bildireceklerini düşünüyorlar. Yargılaması devam eden bir şahıs üzerinden hukuk sistemimize müdahale etmeye yelteniyorlar.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Bu millet, mandacılığı 100 yıl önce elinin tersiyle itmiş bir millettir. Bu millet, en zor zamanlarında dahi hürriyetinden taviz vermemiş bir millettir. Bu millet, her karış vatan toprağını şehit kanlarıyla sulayarak bugünlere gelmiş bir millettir. Türkiye’yi ve Türk Milletini tehdit etmek hiç kimsenin, hiçbir devletin, hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir.” (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler