Hamas: HÜDA PAR için sürekli başarılar diliyoruz

HÜDA PAR’ın 3. Olağan Büyük Kongresinde bir konuşma yapan Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, HÜDA PAR için sürekli başarılar dilediklerini söyledi.

Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılan HÜDA PAR 3’üncü Olağan Büyük Kongresi devam ediyor.

HÜDA PAR’ın 3. Olağan Büyük Kongresinde bir konuşma yapan Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, HÜDA PAR için sürekli başarılar dilediklerini söyledi.

HÜDA PAR’ın kongresine katılan Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, sloganlar altında bir konuşma yaptı. Katılımcılar sık sık “Filistin’e selam direnişe devam”, “kahrolsun israil” sloganlar attı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, kongrede bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Zuhri, “Sizlere başarılar diliyorum. HÜDA PAR’ın başarısı için sürekli başarılar diliyoruz. Filistin şu anda baskı altında bulunmaktadır. Amerika ve İsrail, Kudüs’ü ve Filistin’i kendi baskıları altına almış bulunmaktadır. Biz Filistinliler olarak bu baskıları göğüslemekteyiz. Bizler sürekli şehitler vermekteyiz. Ancak Kudüs sadece Filistinlilerin değil, tüm Müslümanların başkentidir. İstiyoruz ki hem HÜDA PAR hem de tüm İslami partiler bu mücadeleye destek versin. İnşallah bu kongre hayırlara vesile olacaktır. Çünkü İslam dini diridir ve yaşıyor. Biz Gazze’den buraya sizin misafiriniz olarak geldik.” dedi.

Filistin’deki işgalin ortadan kaldırılması için mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan Zuhri, “Çocuklar, yaşlılar ve kadınlar her cuma günü bu baskıyı kırmak için sokaklara çıkmaktadır. Burada biz büyük bedeller ödemekteyiz. Bizler Hamas olarak Filistin’de bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Filistin’in özgürlüğüne kavuşması için sürekli mücadele vermekteyiz. İsrail Filistin’i işgal etmiştir ancak bu sürekli böyle devam etmeyecektir. Sizler için başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler