​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ve beraberindeki heyet; Sur ilçe Müftüsü, Nebi Cami İmam Hatibi, Hazreti Süleyman Müze Müdürü ve Saray Kapı esnafını ziyaret etti.

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde birtakım ziyaretlerde bulunan Yılmaz, Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol ve beraberindeki heyetle burada yaptıkları ziyaretlerde halkın sorun ve taleplerini dinledi.

Yılmaz ve beraberindekiler, geçtiğimiz günlerde Coronavirus testi pozitif çıkan Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fakirullahoğlu, HÜDA PAR heyetine teşekkür etti. HÜDA PAR heyeti özelde ziyaret ettikleri Fakirullahoğlu ve genelde ise tüm hastalara Allah'tan şifa temennisinde bulundu.

Öğlen namazını Nebi Camide kılan Yılmaz ve beraberindekiler, Nebi Cami İmam Hatibi Hasan Yılmaz'ı ziyaret ettiler.

Ardından Hazreti Süleyman Müze Müdürü Cüneyt Kubat'a ziyaret gerçekleştiren Yılmaz ve beraberindekiler, merkez Sur ilçesinde Saray Kapı esnafını ziyaret ederek esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

Esnafın çoğu iş yapamadıklarından dert yanarak zincir marketlerin bellerini büktüğünü söyledi.

Salgın sürecinden dolayı iş yapamadıklarını ve desteklerinin yetersiz olduğunu ifade eden Saray Kapı esnafı, sıkıntılı geçen bu süreçte kendilerini yalnız bırakmayıp ziyaret eden HÜDA PAR heyetine teşekkür etti.

Esnafın talep ve beklentilerini dinleyen Yılmaz, yaptığı ziyaret sonrası halkın sorun ve sıkıntılarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, "Hazreti Süleyman ve müzeye aynı yol üzerinde olan trafik ve ziyaretçi yayanın yoğun olduğu bir mekân olmasına rağmen esnaf alışveriş yapamamakta ve malını satamamaktan şikayetçiydi. Vatandaşın alım gücü kalmadığını ve özellikle hediyelik eşya satan esnaflarımız, sadece bakan ve pazarlık yapanların çok olduğunu ama alışverişin yapılmadığını şeklinde şikâyette bulundular." ifadelerini kullandı.

"Festivallere ve müzik eğlencelere Diyarbakır'ın ihtiyacı yok"

Küçük esnafın desteklenmesi gerektiğini dile getiren Yılmaz, "Diyarbakır yetkilileri bu noktada bir yatırıma yönelmesi ve destekleyici mahiyette bazı girişimlerde bulunması gerekiyor. Diyarbakır'ın eğlenceye ve benzeri şeylere harcanılacak parası yok. Diyarbakır'ı idare eden yetkililer; eğlence, festival, konser ve benzeri faaliyetlere bol miktarlarda harcamalar yapmakta. Bunu Diyarbakır halkına harcamalarını talep ediyoruz. Bu tür festivallere ve müzik eğlencelere Diyarbakır'ın ihtiyacı yok. Diyarbakır da açlık ve esnafın iş yapamaz sorunu var. O paranın Diyarbakır'a ve esnafa harcanması gerekir." şeklinde konuştu. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler