İzmir'de partisinin seçim bürosu açılışında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, HÜDA PAR'ın Türkiye siyasetine yeni ses getirdiğini söyledi.

HÜDA PAR İzmir İl Başkanlığı tarafından Bayraklı ilçesinde seçim bürosunun açılışı yapıldı. Açılışta konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, "HÜDA PAR, Türkiye siyasetine yeni ses getirdi. HÜDA PAR, kurulduğu günden bu yana hep halkın maslahatını gözetmiştir." dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programı, HÜDA PAR İzmir İl Başkanı Hacı Şani'nin açılış konuşmasıyla devam etti.

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Hasan Aşkın'ın konuşmasının ardından HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz katılımcılara hitap etti.

HÜDA PAR'ın Türkiye siyasetine yeni ses getirdiğini belirten Yılmaz, "HÜDA PAR, kurulduğu günden bu yana hep halkın maslahatını gözetmiştir. Biz bu seçimde 'Önce İnsan Öncelik Adalet' temasını seçtik. Bizim anlayışımızda insan, yaratılmışların en şereflisidir. Bu şerefinin ayaklar altına alınmaması lazım. Bu şerefin ayaklar altına alınmaması için insanca yaşatılması lazım." dedi.

İnsanların yaşadığı mağduriyetlerin gelir dağılımındaki adaletsizlikten kaynaklandığını dile getiren Yılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı: "Şu anda insanlarımız hak ettiği değeri görmüyor. Bir kısım insanlar aşırı yemek yemekten ölürken, bir kısım insanlar da açlıktan hayatını kaybediyor. Şu mübarek Ramazan ayında yemeğini çöpten çıkaran insanlar var. Bunun en büyük nedeni, gelir dağılımındaki adaletsizlikten kaynaklanıyor. Türkiye'de gelirin büyük bir kısmını 500 aile elinde tutarken, diğer kısmını diğerleri paylaşıyor."

 Açılışın ardından Yılmaz ve beraberindeki heyet, düzenlenen iftar yemeğine katıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler