HÜDA PAR’dan Batman'daki fuarlara ziyaret

​HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Teşkilatı, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık” ile “İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon” fuarları ziyaret ederek stantları gezdi.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif Durmaz, beraberindeki heyetle birlikte Batman’da ikincisi düzenlenen “İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon” ile “Gıda, Tarım ve Hayvancılık” fuarları ziyaret etti.

Durmaz, geçtiğimiz gün açılışı yapılan Batman ve Türkiye’nin değişik illerinden yüzlerce firma ve markaların tanıtıldığı fuarda yer alan esnafı ziyaret etti. Fuarda kurulan stantları tek tek gezen Durmaz, fuar esnafına ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

Yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Durmaz, ikinci defa kurulan fuarların özelde Batman’a, genelde ise bölgeye büyük katkısının olduğunu söyledi.

Durmaz, “Batman Tarım ve İnşaat Fuarı’nı ziyaret ederek burada ürünlerini sergileyen firmalarla görüştük. Firma sahipleri, bu seneki fuara da yoğun katılımın olduğunu ifade ederek memnuniyetlerini belirttiler. Tarım sektörü, ekonomiye önemli katkılar sağlayan bir sektör haline gelmiştir. Nüfus arttıkça, tarım ve gıdanın ehemmiyeti de hep devam edecektir. Türkiye’de üretimin artması demek, ülkemizin dış bağımlılıktan kurtulması demektir. Gelişen ve gelişmekte olan ülkeler, son yıllarda yerli üretime ciddi ödenekler ayırmaktadırlar. Üretim olduğu müddetçe gelişim olur ve ekonomik sıkıntılarda da azalmalar meydana gelir. Dolaysıyla ülke olarak üretime çok ciddi destekler sağlanması gerekir. Çiftçiler, üreticiler, firma sahipleri eski dönemlerden daha fazla desteklenmektedirler ancak bu tam manasıyla üreticileri rahatlatmamaktadır. O yüzden üreticiye verilen desteklerin, faizsiz kredilerin artırılması gerekmektedir.” dedi. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler