Kılıçdaroğlu ile kamyoncu arasında ilginç diyalog

Bursa’da kamyoncuları ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile siyaset yalandır diyen bir kamyoncu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Kamyoncular Sitesi'nde şoförlerle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir kamyoncu arasında ilginç bir diyalog yaşandı. CHP'ye ve siyasete sitemlerde bulunan bir kamyoncu Kılıçdaroğlu'na , "Geldiler kapı kapı oy topladılar. CHP'ye yıllardır oy verdik. Adam gelip şunu, bunu yapacağım diyor. Ondan sonra senin evini yıkıyor. Yani bu mu siyasettir? Garibanın evini yıkmak mı? Neden zenginin evini yıkamıyorlar?" şeklinde tepki verdi.

Kamyoncunun Kılıçdaroğlu'na 'Siyaset nedir?' sorusunu Kılıçdaroğlu, "Siyaset halka hizmet etmektir" şeklinde yanıtladı.

"Allah'ın ismini bile ağzına almıyor"

Karşılıklı atışma şeklinde devam eden diyalogda kamyoncu, "Yok, siyaset yalandır. Ama bizim bu halkımız bunu bilmiyor. Başımıza siz de gelseniz, AK Parti de gelse, hangi parti gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak. Hiçbir şey değişmez. Bizde bu zihniyet olduğu sürece kaybetmeye mahkûmuz. Siyasetin yalan olduğunu bildiğiniz halde geçende arkadaşlar gelip konuşma yaptılar. Allah'ın izniyle bir başa gelsek demiyor. Allah'ın ismini bile ağzına almıyor. Gelirsek şunu yapacağız diyorlar. Senin yaşayacağının, ömrünün garantisi var m? Sen kimi kandırıyorsun? Şurada 5 dakika sonra ölmeyeceğimiz ne malum. Ama burada gariban eziliyor. Cahil kesim burada. İşi yapacak kişi kamyonculardır." şeklinde konuştu.

Kamyoncunun bu sözlerine cevap vermeyen Kılıçdaroğlu, diğer kamyoncuların sorunlarını dinledikten sonra, "Ben bunu defalarca dile getirdim. Bu düzeni değiştirecek miyiz, değiştirmeyecek miyiz? Bu düzeni değiştirirsek her şey değişir. Bu düzeni değiştirmezseniz siz yine mağdur olmaya devam edersiniz. Ben siyasete halka hizmet etmek için girdim. Siyasete girdiğim gün bütün ailemin mal varlığını açıkladım. Hepsi alnımın teriyle kazandığım para. Hiçbir zaman siyasetle zenginleşmedim." diye konuştu. (Zeki Aras - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler