Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesinde darbecilerle temas kurduğunu belirterek, "Kılıçdaroğlu'nu alan araba geliyor ışıldaklarıyla falan özel, tanklardaki ve onların yanındakilerle görüşmeler yapıyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM ve TRT ortak radyo yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan, burada ilk kez CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun darbecilerle bir temasının olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun, "Darbe olsa ilk defa tankın üzerine ben çıkarım." sözlerine atıfta bulunan Erdoğan, darbe gecesi Kılıçdaroğlu'nun, 23.30 sıralarında Atatürk Havalimanı'nda olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Fakat çok ilginçtir, VİP'te beyefendi. NTV'deki programda, 'Eğer bizi haberdar etseydiler, ben beklerdim.' diyor. Fakat çok daha ilginci, şimdi yeni düştü bunlar, VİP'teki bütün kameralara takıldı, o kameralarda tankların yanına Kılıçdaroğlu'nu alan araba geliyor ışıldaklarıyla falan özel, tanklardaki ve onların yanındakilerle görüşmeler yapıyor. Ondan sonra onlar, çıkıp Bakırköy Belediye Başkanlığına geliyor."

Moderatorün, "Darbecilerle bir teması mı söz konusu?" şeklindeki sorusu üzerine Erdoğan, "Teması söz konusu." diye yanıt veriyor.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun darbecilerle bu temasını bilmesi halinde 7 Ağustos'taki Yenikapı mitingine davet etmeyeceklerini ifade etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler