Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı uyuşturucu maddelerin kullanımı bireysel tercih ve özgürlük kavramı altında, cafcaflı reklamların da desteğiyle, özellikle teşvik ediliyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay 5. Zümrüdüanka Ödül Töreni’ne katıldı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilay’ın alkol, tütün, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar yanında, giderek yaygınlaşan teknoloji bağımlılığıyla da mücadeleye öncülük etmesini takdirle karşıladığını belirtti ve "Yeşilay’ımız hamdolsun başarılarıyla sadece ülkemizde isminden söz ettirmekle kalmıyor, engin birikim ve tecrübesiyle de dünyanın 41 ülkesindeki muadil kuruluşlara öncülük yapıyor." dedi.

Konuşmasında, insan faktörünü nazarı dikkate almayan, insana gerekli özeni göstermeyen her teşebbüs ve politikanın akim kalmaya mahkûm olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: "İnsanı dışlayan veya insanı sadece maddi yönden değerlendiren bir anlayışın başarı şansı da yoktur. Bir ülkenin asıl zenginliği yer altı ve yer üstü kaynakları değildir. Güçlü ülke; sanayisi, ekonomisi, ticareti, ordusu güçlü devlet manasına gelmez. Elbette bunların tamamı elzemdir, önemlidir, her biri kendi başına bir değerdir. Ancak, bize göre bir milletin en büyük hazinesi, en büyük güç kaynağı ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı nesillere sahip olmasıdır."

"Evlatlarımız ne kadar zinde, ne derece sağlıklı olursa, ülkemizin geleceği o kadar parlak, o kadar aydınlık olur" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Gençlerini alkol, içki, uyuşturucu, sigara, kumar, terör gibi dehlizlerde kaybeden ülkelerin istikbali karanlıktır." değerlendirmesinde bulundu.

Uyuşturucu ve zararlı alışkanlıkların, hâlen milletlerin geleceğini karartmanın en önemli silahı olarak kullanıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Genç kuşakları ifsat etmek için, özellikle medya, sinema ve müzik sektörü üzerinden bilinçli ve çok yönlü bir kampanya yürütülüyor. Bazı uyuşturucu maddelerin kullanımı bireysel tercih ve özgürlük kavramı altında, cafcaflı reklamların da desteğiyle, özellikle teşvik ediliyor." şeklinde konuştu.

"Gençlere tuzak kuruluyor"

Son haftalarda gençlerin inanç anlayışı üzerinden gündeme sokulan tartışmaların kesinlikle objektif ve iyi niyetli olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sıhhati şüpheli haberler ve örnekler, formülasyonu sinsi sorular üzerinden gençlerimizin imanını, ahlakını ve akaidini tartışma konusu yapmak kesinlikle art niyetlidir. Yapılan tam anlamıyla bir sosyal mühendislik projesidir. Bu projenin amacı da sorunu tespit etmek ve çözüm bulmaktan ziyade, yapay bir gündem oluşturarak gençlere tuzak kurmaktır. Ancak daha önceki benzer teşebbüsler gibi, inşallah bu sinsi plan da işe yaramayacak, başarısız olacaktır. Gençlerimizin, kendilerine kurulan bu tuzağı boşa çıkartacak basirete ve ferasete sahip olduğuna inanıyorum." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler