​Yardım faaliyetlerini sürdüren Van Umut Kervanı, üç aylarda 500 aileye gıda yardımı, 250 aileye nakdi yardım ve 80 aileye de kırmızı et dağıtımında bulundu.

Yetim aile giydirme çalışmalarına da devam eden Van Umut Kervanı, Ramazan Bayramı öncesi 20 yetim aileye de bayramlık giysi yardımında bulundu.

Yetimin ve muhtacın yüzündeki tebessümün bitmemesi için çalışmalarına ara vermeden devam eden Van Umut Kervanı, Cavid-19 salgınından dolayı işini kaybetmiş ve muhtaç durumda olan aileleri de unutmayarak, zengin ile fakir arasındaki sevginin ve muhabbetin artmasına katkı sağlıyor.

Van Umut Kervanı kısıtlama döneminde de yardım çalışmalarına devam ediyor

Ramazan ayı dolayısıyla bütün üye gönüllüleri ile yardım çalışmaları için adeta seferber olan Van Umut Kervanı, 17 günlük "Tam kapanma" sürecinde de yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Van Umut Kervanı olarak, her yıl olduğu gibi bu sene de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirten Van Umut Kervanı temsilcilerinden Abdurrahim Akbulak, üç ayların başlaması ile yardım faaliyetlerinin katlanarak devam ettiğini ifade etti.

Van Umut Kervanı kısıtlama döneminde de yardım çalışmalarına devam ediyor

Ramazan ayında ise çok yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini aktaran Akbulak, "Ramazan ayı ile beraber özellikle pandemiden dolayı mağdur olan vatandaşlarımıza yönelik yardımlarımız katlanarak artmıştır. 500 ailemize gıda yardımında bulunduk. 250 ailemize nakit para yardımında bulunduk. 80 ailemize kırmızı et dağıttık. Mağdur ve yetim olan 20 ailemize de bayramlık giyim yardımında bulunduk." dedi.

Kadir Gecesi münasebetiyle birçok aileye gıda ve nakit para yardımında bulunduklarını dile getiren Akbulak, "Rabbim hayırseverlerden razı olsun. Bizler Van Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaç aileler arasında köprü görevi görmeye devam edeceğiz. Hayırseverler bizlere yardımlarını ulaştırdıkça bizler de bu yardımları muhtaç ve mağdurlara ulaştırmaya çalışacağız. Bu anlamada hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz, Rabbim mallarına bereket katsın. Yapmış oldukları yardımlardan dolayı Allah kendilerinden razı olsun İnşaallah." İfadelerini kullandı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler