Tekerlekli sandalyeyle oy kullanmaya gitti

Bitlis’te her iki ayağından engelli olan bir kişi, engeline rağmen sandık başına giderek, kenti yönetecek belediye başkanını seçmek için oyunu kullandı.

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bitlis’te de vatandaşlar oyunu kullanmak için sandık başına gitti. Havanın yağmurlu olmasına aldırış etmeyen vatandaşlar, belediye başkanı, muhtar, il encümeni ve belediye encümenini seçmek için sandık başına gitti.

Kimileri tutunduğu değnekle giderken, kimileri de yakınlarının yardımıyla, kimileri de ambulanslarla sandık başına gitti. Bitlis’te her iki ayağından engelli olan Hüsnü Demirel, tekerlekli sandalyesiyle sandık başına giderek oyunu kullanmayı ihmal etmedi.

Bitlis merkez Gazibey mahallesinde oturan ve iki bacağı da olmayan Hüsnü Demirel, akülü arabasıyla yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okuluna giderek oyunu kullandı.

Halkın ve görevlilerin yardımıyla oy kullanacağı sandığa götürülen Demirel, oy kullandığı için mutlu olduğunu, seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler