Diyarbakır’da boğulan anne, kardeş ve iki kızın cenazeleri memleketleri olan Batman’da toprağa verildi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Gürpınar köyünün Çalıönü mezrasında Bezvan Türbesi’ni ziyarete giden ve baraj gölünde boğulan anne, kardeş ve iki kızın cenazeleri memleketleri olan Batman’da toprağa verildi.

Edinilen bilgilere göre; Batman’dan Diyarbakır Silvan ilçesine bağlı Gürpınar köyünün Çalıönü mezrasında Bezvan Türbesi’ni ziyarete giden ve burada baraj göletinde boğulan anne Hediye Karabulut(40), çocukları Ayşenur (12) ve Şevalnisa Karabulut (9) ile kız kardeşi Hava Kaya’nın (35) cenazeleri Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesindeki otopsi işlemlerinin ardından aileleri tarafından  alındı.

Batman Kozluk ilçesine bağlı Yeniçağlar (Zilan) köyüne götürülen cenazeler, Zilan Ziyaretinde toprağa verildi.

İstanbul’da ikamet eden anne Hediye, çocukları Ayşenur ve Şevalnisa Karabulut’un, 3 Temmuz tarihinde sulama kanalında boğulan amca zadeleri köy muhtarı Ahmet Sayar’ın cenazesi için memleketlerine geldikleri öğrenildi. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler