Belediyenin eksik bıraktığı çevre düzenlemesine esnaftan tepki

Eksik bırakılarak tamamlanmayan çevre düzenlemesine tepki gösteren Şanlıurfalı esnaf, yarım bırakılan çalışmanın bir an önce tamamlanması talebinde bulundu.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan ve kente gelen turistlerin uğrak yerlerinden olan Eyyüp Peygamber Makamının bulunduğu caddede yapılan çevre düzenlemesinin yarım bırakılmasına tepki gösteren semt esnafı, duruma tepki göstererek, yarım bırakılan çalışmanın bir an önce tamamlanmasını talep ettiler.

Yolda, çevre düzenlemesinin yanı sıra başka sorunlarında olduğunu ifade eden Abuzer Geyik, yaşanan bu sorunlar için belediyeye müracaat ettikleri halde hiç kimsenin ilgilenmediğini söyledi.

Geyik, “Bu taşları 4-5 aydır sökmüşler. Biz burada, mahalle sakinleri olarak bu düzensizlikten dolayı mağdur oluyoruz. Burada kaza olmayan gün yok. İlla birisi ölsün de ondan sonra mı gelip bu yolu yapacaklar? Arabalar orta refüjün yanına park etmişler. Bu rezalet ne zaman bitecek? Belediyeye kaç sefer müracaat ettik. Geldiler, yapacağız dediler ama hiçbir adım atılmadı. Yetkililere sesleniyoruz! Gelin burayı görün ve buraya bir çözüm bulun. Buraya bir kırmızı ışık takın, burayı bir düzene sokun. Niye Yenişehir mahalleleri gibi lüks mahallelerde çalışmalar yapılıyor da bizde bir çalışma oldu mu bitmiyor, en az 5-6 ay sürüyor.” dedi.

“Bu yolun yapılması için birisinin ölmesine gerek yok”

Kavşaktaki taşların 4-5 ay önce söküldüğünü söyleyen Saffet Yıldız ise, “Burası 2-3 aydır böyle dağınıktır. Belediye burayı yıktı, bıraktı ve gittiler. Kavşağa araba park ediliyor. Her taraf darmadağın haldedir. 2-3 gün önce burada bir kaza oldu. Niye? Çünkü bu arabalar buraya park etmiş, yola çıkacak olan birisi yolu göremiyor. Burada kırmızı ışık yok. İlla ki hafta da 2-3 tane kaza oluyor. Bu yolun yapılması için birisinin ölmesine gerek yok.  Bu taşlar 4-5 ay önce söküldü, ondan sonra buraya hiç uğrayan olmadı. Yetkililer bir an önce buraları yapsınlar. Burası turistik bölge. Eyüp Peygamber makamı burada. Gelen misafirlerin burayı böyle görmeleri ayıp olmuyor mu?” ifadelerini kullandı.

“Bu kavşakta trafik ışıkları olmadığı için haftada 3-4 sefer kaza oluyor”

Kavşakta trafik ışıkları olmadığı için kazaların da sık sık yaşandığını ifade eden İzzet Yıldız, “Bu taşlar 3-4 aydır böyle. Biz şuan çok mağduruz. Bu kavşakta trafik ışıkları olmadığı için haftada 3-4 sefer kaza oluyor. Burada sebze ve meyve satılıyor. Burası sebze hali değil. Belediye buraya bir müdahale etsin. Burada sinek sıkıntısı da var. Belediyeye sesleniyorum 4-5 aydır bu taşları söküp bıraktınız gelip burayı düzeltin. Belediyeye kaç sefer müracaat ettik yol düzeltilmedi.” şeklinde konuştu.

Yaşadıkları mağduriyeti belediyeye ilettikleri halde hiç kimsenin halkı dinlemediğini söyleyen Mustafa Gezik, belediyelerin halkın sorun ve sıkıntılarını dinleyip çözmesi gerektiğini ifade etti. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler