Heyelan nedeniyle kapanan yollar açıldı

Heyelan nedeniyle kapanan Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı köy yollarının, yapılan çalışmayla tekrar açıldığı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde etkili olan yağışlı hava nedeniyle Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Yenidoğan grup köy yolu, heyelandan dolayı kapanmıştı. Havaların düzelmesi ile beraber İl Özel İdaresi ekipleri, heyelan nedeni ile kapanan yolu tekrar açtı.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi yetkilileri, “Kozluk ilçemize bağlı Yenidoğan grup köy yolunda heyelan temizleme ve yol genişletme çalışmaları zorlu arazi şartlarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Her yıl kış mevsiminde yaşanan yoğun yağışlar ve buna bağlı oluşan heyelan nedeniyle grup köy yolu ulaşıma kapanmaktaydı. Yapılan temizleme çalışması ile heyelan riski azami düzeye indirilerek köylülerimizin ulaşımı daha rahat olarak sağlanacaktır.” denildi.

Heyelan tehlikesinin devam ettiği yolda, kalıcı şekilde ulaşımın sağlanması için İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarını sürdürdükleri belirtildi.  (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler