Muş'ta 87'si yabancı uyruklu 114 kişi yakalandı

Muş'ta, yapılan operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan 27 kişi ve yabancı uyruklu oldukları belirlenen 87 kişi yakalandı.

Muş’ta, çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 5 kişi ve yoklama kaçağı/bakaya olarak aranan 22 şahıs ile yabancı uyruklu oldukları tespit edilen 87 kişi yapılan arama ve operasyonlarla yakalandı.

Konu ile ilgili olarak Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, polisin, aranan şahıslara yönelik yaptığı çalışmalarda; hırsızlık suçundan dolayı hakkında kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan bir şahıs, hırsızlık suçundan 2 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, Basit Yaralama suçundan 5 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, Kamu Malına Zarar verme suçundan aranan bir şahıs, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma suçundan aranan bir şahıs olmak üzere toplamda 5 kişinin yakalandığı  belirtildi.

Açıklamanın devamında, yoklama kaçağı/bakaya olarak aranan 22 şahıs ile yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları tespit edilen 30 Pakistan ve 57 Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 87 yasadışı göçmenin yakalandığı ve yakalanan şahıslar hakkında gerekli işlemlerin yapıldığı ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler