​Turizm Haftasında çevre duyarlılığı

​Gaziantep’te farklı etkinliklerle kutlanan “Turizm Haftası” öğrencilerin antik kentte çevre temizliği yapmasıyla devam etti.

Gaziantep’te 15-22 Nisan “Turizm Haftası” etkinlikleri düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Gaziantep Valisi Davut Gül ve öğrenciler, Dülük Antik Kentinde çevre temizliği yaptı.

“Turizm Haftası” kapsamında daha temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla Dülük Antik Kentinde öğrencilerle birlikte çöp toplayan Vali Davut Gül, etkinlikte yaptığı açıklamada, etkinlikle farkındalık oluşturmak istediklerini, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için herkese görevler düştüğünü kaydetti.

Gül, “Çevre konusundaki hassasiyetin, bilincin artırılması ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi için ortak hareket etmeli, dünyanın bize miras değil çocuklarımız adına sahip çıkmamız gereken bir emanet olduğunu unutmamalıyız.  Hayatımıza devam ederken daha yaşanabilir bir dünya için önce çevreyi kirletmeme bilincini yerleştirmeliyiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik vesilesiyle vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak onları çevreye daha duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Açıklama sonrasında çocuklarla birlikte çöp toplayan Gül, daha sonra Dülük Antik Kentinde bulunan Mitras Tapınağı’nda incelemelerde bulunarak medeniyetler beşiği Gaziantep’in, kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla gezilip görülmesi gereken yerlerden birisi olduğunu söyledi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler