Van’da kaçak sigara operasyonları devam ediyor

Van’da farklı noktalarda polisin yaptığı aramalarda bin 660 Kilogram işlenmiş kaçak yaprak tütün ve 15 bin 850 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Van’ın İpekyolu, Gevaş ilçeleri ile Van-Hakkâri karayolu üzerinde kurulan polis arama noktasında polisin yaptığı aramalarda bin 660 Kilogram işlenmiş kaçak yaprak tütün ve 15 bin 850 paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

“Bin 660 Kilogram İşlenmiş Kaçak Yaprak Tütün ele geçirildi”

İl emniyet müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 28 Haziran 2018 günü polisin Van’ın Gevaş İlçesi Kızıltaş Mahallesinde durumundan şüphelenerek durdurduğu bir araçta 500 kilogram tütün ele geçirildiği belirtilirken aracın tütünü temin ettiği iş yerinde ise 32 Çuval içerisinde toplamda bin 160 kilogram işlenmiş kaçak yaprak tütünün ele geçirildiği  belirtildi.

Açıklamanın devamında, olayla ilgisi olduğu tespit edilen F.Ş. ve F.S. isimli şahıslar hakkında 4733 S.K.M. kapsamında gerekli işlemlerin yapılmadığı belirtildi.

“15 bin 850 paket kaçak sigara ele geçirildi”

İl emniyet müdürlüğü açıklamasında, 01 Temmuz 2018 günü, Van’ın İpekyolu İlçesi Karpuzalan Mahallesinde ise bir araçta yapılan aramada 2 bin 500 paket, İpekyolu İlçesi Ali paşa Mahallesi İskele Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir iş yerinde ise 350 paket,  olmak üzere toplam da 2 bin 850 paket gümrük kaçağı sigaranın ele geçirildiği  belirtildi.

Polis ekiplerinin, 30 Haziran günü Van - Hakkâri Karayolu üzerinde oluşturdukları uygulama noktasında yaptığı bir diğer uygulamada ise durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan aramada, toplamda 13 bin paket gümrük kaçağı sigaranın ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, olayla ilgisi olduğu tespit edilen Y.B. A.A. ve N.G. isimli şahıslar hakkında 5607 S.K.M. suçundan işlem yapıldığı belirtildi.” (Yunus Tuğrul-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler