Afrika kökenli Amerikalı George Floyd'un polis tarafından uygulanan şiddet sonucu ölmesi üzerine ABD'de başlayan protesto gösterileri sokakları tutuşturmaya devam ediyor.

ABD medyası, göstericilerin, ırkçılığa ve ABD Başkanı Donald Trump'ın politikasına karşı yaptığı gösterilerde polisle karşı karşıya geldiği salı günü, New York'taki bir çatışmada bir kişinin öldüğünü ve birkaç kişinin yaralandığını bildirdi.

Beyaz Saray, sokağa çıkma yasağına rağmen kitlesel gösterilerin meydana gelmesi üzerine, Beyaz Saray'ı çevreleyen bölgeye asker konuşlandırarak girişlere kapattı.

ABD polisi, protestocuları dağıtmak için Washington DC'deki göstericilere karşı şiddet kullandı.

Pentagon, 24 saat boyunca Özel Askeri Kuvvetler'den yaklaşık bin 600 askerini hava yoluyla göndererek başkent Washington yakınlarında konuşlandırdığını ve onları yüksek alarma geçirdiğini açıkladı.

New York polisi, dün gece protesto gösterilerine katıldıkları için yaklaşık 700 kişiyi tutuklarken, kent yetkilileri, sokağa çıkma yasağını hafta sonuna kadar uzatma karar aldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler