​İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, Natanz Nükleer Tesisinde meydana gelen patlamanın "terörist" bir eylemin sonucu olduğunu açıkladı.

Salihi, Natanz nükleer tesisinde meydana gelen ve sabotaj şüphelerinin olduğu patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

İran medyasında yer alan haberlere göre Salihi, olayın "terörist saldırı" sonucu meydana geldiğini kaydetti.

"İran, bu iğrenç saldırıyı kınamaktadır." diyen Salihi, uluslararası toplumu ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nı (IAEA) nükleer terörizmle mücadeleye çağırdı.

Salihi, olayda "İran'ın sorumlulara misilleme yapma hakkını saklı tuttuğunu" sözlerine ekledi.

Salihi, saldırganların kimliği hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı.

İran Atom Enerjisi Örgütü sözcüsü Behruz Kamalwandi, daha önce yaptığı açıklamada Natanz nükleer tesisindeki elektrik dağıtım ağında bir kaza olduğunu söyledi. Kamalwandi, kazada herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın olmadığını, çevre kirliliğinin de yaşanmadığını aktardı.

İran Milletvekili Malek Şeriati Niyasar, Natanz kentindeki nükleer kazanın şüpheli olduğuna dikkat çekerek dış güçlerin sabotaj eylemine benzediğini söylemişti. Siyonist işgal rejimi medyası da "siber saldırı" yapıldığını ileri sürmüştü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler