​İşgal altındaki Filistin'de Gilboa Hapishanesi'nden, hücrelerinin içinden kazdıkları tünelle kaçmayı başaran ancak daha sonra yakalanan 6 esirin yüzü, hafızalara kazınması için duvarlara resmedildi.

Filistin'deki sanatçılar, Gilboa Hapishanesi'nden, hücrelerinin içinden kazdıkları tünelle kaçmayı başaran 6 esiri tasvir eden resimleri duvara çizdi.

Sanatçılardan Muhammed Ebu Leyla, "Özgürlük Tüneli"ndeki tutsaklara bir nebze olsun bağlılıklarını göstermek için duvar resmi yapmak için inisiyatif aldıklarını belirtti.

Tüneli kazma ve tutsakların özgürlüklerini kazanma sürecinin işgal rejimini şoke ettiğini vurgulayan Ebu Leyla, esir meselesinin; Filistin'de ve dünya çapında öneminin daha da arttığına işaret etti.

Ebu Leyla, mahkumlar meselesinin Filistin halkını ilgilendiren en önemli ulusal ve insani meselelerden biri olduğunu kaydetti.

Ebu Leyla, önümüzdeki günlerde Gazze Şeridi'nin çeşitli sokaklarında ve bölgelerinde "Özgürlük Tüneli Savaşı"nı tasvir edecek daha fazla duvar resminin yapılacağını söyledi.

Filistinli 6 esir, 6 Eylül'de sabah saatlerinde, işgalcilerin yüksek güvenlikli Gilboa Hapishanesi’nden tünel kazarak kaçmış ancak farklı tarihlerde yeniden yakalanarak esaret altına alınmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler