İtalya`nın Como kentinde İslami hizmetlerini sürdüren Mevlana Kültür Merkezinde gençlerin düzenledikleri programla Miraç Kandili ihya edildi.

Hz. Muhammed`in (sav) Mescid-i Haram`dan Mescid-i Aksa`ya, oradan da Allah'ın huzuruna yükseldiği Miraç gecesi münasebetiyle, İtalya`nın Como kentinde İslami hizmetlerini sürdüren Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Camideki gençlere Miraç gecesinin önemine binaen, caminin imamı Ali Hoca yaptığı konuşmada, namazın bu gecede farz kılındığına dikkat çekerek, namazın önemi üzerinde durdu.

Bu namaz hediyesini en güzel şekilde ihya etmemiz gerektiğini belirten Ali hoca, "özellikle gençler ve de bizler, namazlarımıza dikkat ederek aksatmamalıyız. Kıldığımız namazlarla Allah`a daha yakın olmalıyız. İşte asıl gayemiz ve Miraçtan anladığımız budur." şeklinde konuştu.

Miraç Kandili programı yapılan duayla sona erdi.

öte yandan İtalya`nın değişik bölgelerinde yaşayan Müslüman bayanlar da, düzenlemiş oldukları programlarla Miraç Kandilini ihya etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler