İran Meclis Başkanı Ali Laricani, "AB artık İran'dan hiç bir talepte bulunmamalı zira bu birliğin itibarı yok olmuştur." dedi.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ABD'nin İran aleyhindeki yaptırımları karşısında Avrupa Birliği'nin siyasi desteğine işaretle, "AB artık İran'dan hiç bir talepte bulunmamalı zira bu birliğin itibarı yok olmuştur." dedi.

Laricani, Tahran'da İran ve Avusturya parlamento dostluk grubu başkanı ile görüşmesinde, Avrupa Birliği'nin ABD'nin İran aleyhindeki yaptırımları karşısında kolaylaştırıcı çözüm getirmesi gerektiğini ama AB'den bu zamana kadar pratikte bir girişim görmediklerini söyledi.

İran Meclis Başkanı, Avrupa ve AB liderlerinin, ABD'nin İran'a karşı yaptırımları konusunda uygulamalı girişimleriyle İran'ı açık bir şekilde desteklemeleri gerektiğini belirtti.

Söz konusu görüşmede İran-Avusturya Parlamento Dostluk Grubu Başkanı Velfgang Gerstel de İran ve Avusturya ilişkilerinin gelişmesine vurgu yaparak, Avrupa Birliği'nin nükleer anlaşmadaki taahhütlerini yerine getirmesi gerektiğini söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler