İran Meclis Başkanı Ali Laricani, İslam ülkeleri meclis başkanlarına yazdığı mektupta, ABD’nin sözde “barış planı”na karşı durulması gerektiği çağrısı yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistin sorununa çözüm olarak sunduğu sözde "barış planı"nı şiddetle kınayan Laricani, plana karşı durulması gerektiğini söyledi.

Mektubunda, Filistin konusunun İslam dünyasının önceliği olduğuna işaret eden Laricani, “Onlar (Müslüman devletler) Filistin’e yönelik herhangi bir saldırıya, egemenliğinin ihlaline, başkenti Kudüs olan tarihi topraklarının süregelen işgaline aynı zamanda tüm tek taraflı ve dayatılan planlara karşı çıkacaklardır.” ifadelerine yer verdi.

Laricani, “ABD Başkanı, Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere uluslararası kuruluşlara başvurmadan ve Filistinli taraflara danışmadan sadece kendi çıkarları ve partisi ile siyonistlerin lehine, işgal edilen İslam ümmetinin topraklarını zorbalıkla resmileştirmeye çalışıyor.” dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler