Esirler ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti, siyonistlerin bazı Filistinlileri Gazze sınırlarında yakalayıp sonra da hızlı bir şekilde serbest bırakmasının ardında işgalcilerin Gazze bölgesine virüs taşıma niyetinin olabileceği uyarısında bulundu.

Konu ile ilgili açıklama, Heyet'in Araştırmalar ve Belgelendirme Birimi Başkanı Abdunnasır Fervane tarafından yapıldı.

Fervane, siyonist işgal rejiminin geçtiğimiz ay içinde Gazze ahalisinden 13 kişiyi tutukladığını, bunlardan 3'ünün sınır kapısından geçme izni almalarından sonra Beyti Hanun'daki Erez sınır kapısında yakalandıklarını ve bunların halen gözetim altında tutulduklarını, dört kişinin ise Gazze sahiline yakın bölgelerde balık tuttukları sırada tutuklandıkları ve onların iki hafta gözetim altında tutulduktan sonra serbest bırakıldıklarını, diğer altı kişinin ise 1948'de işgal edilmiş bölgenin sınırlarına çok yaklaşmaları veya sınırı geçmeleri üzerine tutuklandıklarını, birkaç saat sorguya tabi tutulmalarından sonra hepsinin serbest bırakılıp Gazze'ye geri gönderildiklerini ifade etti.

Fervane, Gazze sınırında yakalananların birkaç saatlik sorgulamadan sonra resmi geçiş noktaları arasında yer almayan yerlerden rastgele Gazze'ye sokulmalarının işgal rejiminin Gazze'ye Coronavirus sokma niyetinin olabileceği konusunda şüpheler uyandırdığını belirtti.

İşgalciler arasında Coronavirus oranının arttığına dikkat çeken Fervane, 1948'de işgal edilmiş bölgelerin sınırlarından sızan kişilere, Gazze'ye iade edilmelerinden sonra güvenlik teşkilatlarına gitmeleri ve kendilerine virüs bulaşması ihtimaline karşı araştırma yapılmasını istemeleri, gerek görüldüğünde de karantina altında tutulmayı kabul etmeleri çağrısında bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler