GAÜN’de ‘Madde Bağımlısı Değilim’ konferansı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu’nda Toplumsal Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında, İşçi Ve İş Güvenliği Programı ile Adalet Programı öğrencilerinin katkılarıyla ‘Madde Bağımlısı Değilim’ adlı konferans düzenlendi.

Türkiye'de madde bağımlısı oranında bir artış olduğunu ifade eden Madde Bağımlılığı Eğitim Uzmanı İsmail Uskar, madde bağımlısı olmanın ana sebeplerinin merak, arkadaş etkisi ve ailevi sorunlar olduğunu söyledi.

Uyuşturucu maddeyi bir kez kullanan kişinin, daha sonra bu alışkanlığını bir türlü terk edemediğini ve bağımlı hale gelindiğini belirten Uskar, madde bağımlılarının yüzde 90' dan fazlasının sigara ile başladığını, dolayısıyla sigara içmemenin madde bağımlığına karşı korunmada önemli bir katkısının olduğunun altını çizdi.

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Necip Fazıl Yılmaz, madde bağımlılığının önemli bir toplumsal sorun haline geldiğini vurgulayarak Yüksekokul olarak amaçlarının öğrencilerinin hem eğitimli, hem de sağlıklı bireyler olarak mezun olmalarını sağlamak olduğunu ve bu amaçla her türlü çabayı gösterdiklerini sözlerine ekledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler