Şanlıurfa'da 624 bin öğrencinin karne heyecanı

624 bin öğrencinin eğitim gördüğü Şanlıurfa'da karne dağıtım töreninde konuşan Vali Güngör Azim Tuna, eğitimin geleceğe yapılan en iyi yatırım olduğunu söyledi.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sona erdiği Şanlıurfa'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 624 bin öğrenci ve 25 bin öğretmen için bugün itibariyle yaz tatili başladı.

öğrencilerin karne öncesi doldurduğu okullarda renkli görüntüler oluşurken, aileler de çocuklarıyla birlikte okullara gelerek, karne heyecanını yaşadılar.

Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindeki heyet, merkez Karaköprü ilçesinde bulunan Mete Has İlköğretim Okulunda karne dağıtım programına katıldı. Vali Tuna'ya İlçe Kaymakamı Ahmet Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve İlçe Belediye Başkanı Metin Baydilli eşlik etti.

Sınıflarda öğrencilerle bir süre sohbet eden Tuna, kendilerine tatille ilgili tavsiyelerde bulundu. Yaz tatilini iyi değerlendirmelerini isteyen Tuna, öğrencilerin yaz Kur'an kurslarına gitmelerini de tavsiye etti.

öğrencilere karne dağıtılmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tuna, kentte yaklaşık 2 bin okulda 624 bin öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğünü, bunların da yaklaşık 60 bininin Suriyeli öğrenciler olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'nın bu yıl eğitimde daha başarılı bir dönem geçirdiğini belirten Tuna, "Bu konuda eğitimci ve idarecilerimize, öğrenci velilerine teşekkür ediyorum. Eğitim kendi geleceğimize yaptığımız en önemli yatırımdır. Eğitime çok önem veriyoruz. Eğitimin daha iyi bir noktaya gelmesi için çabalıyoruz." dedi.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Siverek'te 80 bin 135 öğrenci karne aldı

Siverek ilçesinde ise okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 80 bin 135 öğrenci karne aldı.

19 Eylül 2016'da başlayan 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 80 bin 135 öğrencinin karne almasıyla sona erdi.

Siverek Mehmetçik İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine anne ve babaları ile gelen öğrenciler karne sevincini yaşadılar.

Burada konuşan okul müdürü Cengiz Orhan, öğrencilerin kazanmış oldukları ahlaki değerlerin önemine dikkat çekti. (Osman Gülebak, Abdurahman Uğurlu - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler