Çocuklarının HDP tarafından dağa gönderildiği gerekçesiyle partinin il başkanlığı önünde sürdürülen evlat nöbetinin 18’inci günü, 43 aile ile başladı.

3 Eylül’de HDP Diyarbakır İl Başkanlığının önünde başlatılan oturma eylemi 18’inci gününde de devam ediyor. Dün iki ailenin katılımıyla birlikte oturma eylemine katılan aile sayısı 43’e çıktı.

Çeşitli tarihlerde çocukları PKK/HDP tarafından kandırılarak dağa götürülen aileler, ağıtlarla Cumhurbaşkanı'na seslenerek, çocuklarının geri getirilmesi için destek istiyorlar.

Bir yanda acılı ailelerin umutlu bekleyişi sürerken, bir yandan da Türkiye’nin farklı illerinden gelen ziyaretçilerin destekleri devam ediyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında anne Hacire Akar, çocuğu dağa kaçırıldığı iddiasıyla aynı yerde oturma eylemi başlatmış ve bu eylemi sonuç vermişti. (Mehmet Sait Çelik, Şükrü Tontaş İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler