AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Devlet ve millet seferberliği ile tam dayanışma içinde olmalıyız. Yalan haber yayan, vicdansız yorumlarıyla provokasyon yapan, insan olmaktan nasibi olmayanların mesajlarını dikkate almayalım." dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Çelik, "Spor Salonları, Taziye Evleri, Okuma Evleri, Mesire Alanları, Muhtarlık Ofisleri, Hicret Mahallesi, Mülteci Kampı, Sera Alanı, Kurumlarımızın Misafirhaneleri, Üniversite Kampüs Alanı, Tüm Camilerimiz, Belediyemizin Okuma Alanları vatandaşlarımızın hizmetinde." şeklinde konuştu.

"Devlet ve millet seferberliği ile tam dayanışma içinde olmalıyız." mesajında bulunan Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Yalan haber yayan, vicdansız yorumlarıyla provokasyon yapan, insan olmaktan nasibi olmayanların mesajlarını dikkate almayalım.

Vakit dayanışma vakti, zaman kenetlenme zamanıdır. Yüreklerimiz tek yürek olarak canlarımız için atıyor.

Kayıp canlarımızın bulunması ve yaraların sarılması için tüm yolların açık olması, acil yardım ekiplerine yardımcı olunması ve yıkılan, enkaz olan yerlerdeki seslerin duyulması için sessizliğin sağlanması önemlidir.

AFAD ve KIZILAY’ın yönlendirmelerine uyulması çok önemlidir. Acil yardım ekiplerinin işini zorlaştıran şey panik havasının yayılmasıdır. Tek önceliğimiz kayıp canlarımızın bulunması, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanması ve yaraların sarılmasıdır." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler