Irak’ın kuzeyindeki PKK'ye ait hedeflere yönelik başlatılan "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım" operasyonları 23 Nisan günü saat 17.40’tan itibaren başlatıldı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi operasyonları Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Merkezlerinden sevk ve idare etti.

Gece boyunca yoğun şekilde devam eden operasyonlarda öncelikle Hava Kuvvetleri unsurları ile kara ateş destek vasıtaları belirlenen PKK hedeflerini etki altına aldı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar da beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile ilk olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Merkezine gitti. Harekâtın havadan yürütülen safhasını buradan sevk ve idare eden Bakan Akar ve Komutanlar daha sonra Kara Kuvvetleri Harekât Merkezine geçti. 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Harekât Merkezinde askerlerin karadan sızarak ve hava hücum harekâtı ile bölgeye intikalini sevk ve idare etti.

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesinin Harekât Merkezindeki çalışmaları sabaha kadar sürdü.

Birlik Komutanları ile video telekonferans yöntemiyle toplantı da gerçekleştiren Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de video telekonferans yöntemiyle operasyonlara ilişkin son durumu aktardı.

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım" operasyonlarını Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Merkezinde sevk ve idare etmeyi sürdürüyor.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler