İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen kazalarda 112 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı tatilinin ilk 7 gününde 112 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralı sayısının 671'e ulaştığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bayram tatilinin ilk iki günü, arefe ve bayramın dört günü olmak üzere 7 günlük can kaybı, 10 yıllık ortalama ile aynı düzeyde oldu. Buna göre bayram tatilinin ilk yedi gününde 112 can kaybı yaşandı.

Açıklamada "Kaza oluş türleri incelendiğinde, en fazla kaza sayısının 27 ile tek taraflı yoldan çıkma, devrilme, savrulma, engelli cisme çarpma, 25 kazanın yandan çarpma, arkadan çarpma ve karşılıklı çarpışma, 17 kazanın ise yayaya çarpma şeklinde meydana geldiği görüldü. Yaya kazaları 2017 yılı Kurban Bayramı tatiline göre yüzde 42 oranında arttı. Geçen yıl toplam kaza içinde yüzde 14 olan motosiklet kazası oranı ise yüzde 1'e düştü. Tespit edilen ve tedbir alınan 17 ildeki 20 kaza kara noktasında 1 ölümlü kaza meydana geldi." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, özellikle bayram tatilinin son günleri olan yarın ve 26 Ağustos Pazar günleri tatil dönüşü nedeniyle karayolu güzergâhlarında aşırı yoğunluk öngörüldüğü bildirildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler