PKK mensuplarına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Bitlis merkeze bağlı 10 köy ve bağlı mezralarında, ikinci bir duyuruya kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Bitlis ili merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kayalıbağ (Lert), Kaşıklı, Karaca, Aşağıçobansuyu, Çobansuyu (Herde), Güllüce, Esenburun (Haninıs), Harmanyeri, Sarıkonak (Duhan), Konalga (Suve)köy ve mezraları bölgelerinde, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 21.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı saat 18.00'den itibaren kaldırılmıştır." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler