​Bitlisli Fahrettin Akkuş, kaçırılan oğlu için HDP Diyarbakır İl Başkanlığının önünde başlatılan oturma eylemine katıldı.

HDP parti binasının önünde oturma eylemindeki ailelere katılımlar artıyor. Evlat nöbetinin 18’inci gününde bir aile daha katıldı. Bitlis nüfusuna kayıtlı olup, İstanbul’dan gelen baba Fahrettin Akkuş’un katılmasıyla oturma eylemindeki aile sayısı 44’e çıktı.

Çocukları çeşitli tarihlerde kandırılarak dağa kaçırılan aileler, HDP/PKK'den çocuklarını almak için Diyarbakır’daki oturma eylemine katılmak için yollara düşüyor.

Aslen Bitlis nüfusuna kayıtlı olup, İstanbul’dan gelen baba Fahrettin Akkuş, askerliğine 2 ay kala oğlu Erkan Akkuş’un kaçırıldığını, çocuğunu almadan da buradan gitmeyeceğini söyledi.

Baba Akkuş, "2015 yılında, askerliğine 2 ay kala oğlum kaçırıldı. Bundan dolayı felç geçirdim. Bir kolum tutmuyor. Bu uğurda diğer kolumu da feda edeceğim. Dünyayı dolaştım oğlumun izine rastlayamadım. Çocuğumu almadan buradan bir yere gitmeyeceğim. Ciğerimi parçaladılar bunlar. İlaçla yaşıyorum. Teslim olan iki çocuk, oğlumu dağda gördüklerini söylediler. Oğlum dağdadır. Onu almadan buradan gitmeyeceğim." dedi.(Mehmet Sait Çelik, Şükrü Tontaş İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler