Bitlis’te PKK’ye ait 60 ton patlayıcı imha edildi

Tatvan ilçesi Tokaçlı (Kurtikan) köy kırsalında yapılan hava destekli operasyonda PKK’ye ait 60 ton patlayıcı ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği bildirildi.

Tatvan ilçesi Tokaçlı (Kurtikan) köy kırsalında dün akşam saatlerinden itibaren, düzenlenen hava destekli operasyonla, PKK'ye ait olduğu değerlendirilen noktalar yoğun bombardıman altına alınmıştı.

Yapılan operasyonlara ilişkin Bitlis valiliğinden yapılan açıklamada, sürdürülen hava destekli operasyonda PKK'ye ait kullanılmaya hazır 60 ton patlayıcı madde ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği belirtildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Tatvan İlçesi Tokaçlı köyü civarında bulunan kırsal alanda çok sayıda örgüt mensubunun barındığı, çok miktarda silah, mühimmat, yaşamsal ve diğer lojistik malzemelerle beraber yaklaşık 60 ton civarında güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı maddenin, zemine kazılan çukurlarda, üzerleri örtülü kamufle edilmiş şekilde saklandığı tespit edildi." denildi.

Açıklamanın devamında, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı ve Tatvan İlçesinde bulunan 10'ncu Mekanize Tugay Komutanlığıyla kurulan koordine neticesinde yapılan hava destekli operasyonda, örgüte ait çok sayıda silah ve mühimmat ile beraber, yaklaşık 60 ton civarındaki patlayıcı madde erzak ve mühimmat depolarının imha edildiği belirtildi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler