Çocuklar karne sevincini yaşadı

Türkiye genelinde 18 milyon öğrenci karne aldı. İki haftalık yarıyıl tatili başladı.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam 18 milyon öğrencinin karne aldığı yarıyıl tatillinde aileler ve çocuklar karne heyecanı yaşadı.

Adıyaman’da da 151 bin öğrenci karnelerini aldı.  İlk defa karene alan minikler ve alileri daha da heyecanlı idi. Tatilin heyecanını yaşayan çocuklar okullarını ve arkadaşlarını sevdiklerini ifade ederek mutlu olduklarını söylediler.

Suriye’deki iç savaştan dolayı Adıyaman’a hicret etmek zorunda kalan ve yaklaşık 6 yıldır çadır kentte ikamet eden 3 bin 350 Suriyeli çocukta İl valisi beraberindeki heyet tarafından karnelerini aldı.

İlk defa karne alan minikler ve alilerinin heyecanı ise görmeye değerdi.  Tatil heyecanını yaşayan çocuklar okullarını ve arkadaşlarını sevdiklerini ifade ederek mutlu olduklarını söylediler.

Oğlu ilkokulda okuyan öğrenci velisi Derya Korkmaz, çoğunun karnesini almaya birlikte geldiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı,

“Mutluyuz takdir aldığı için. Güveniyoruz kendisine ve gurur duyuyoruz. İnşallah hep böyle başarılı olur.”

Çocuğu anaokulunda okuyan öğrenci velisi Güner Elçi ise duygularını şöyle dile getirdi:

“Okuldan çok memnunuz. Hocamızdan memnunuz, çocuklara verdiği eğitim çok güzel. Oğlum önceden ödev yapmakta zorlanıyordu ama şimdi çok güzel, rahatlıkla ev ödevini yapma bilinci oluştu. Bu bana yeter de artar. Çocuğum aldığı dergiler hakkında yorum yapabiliyor.”

Torununun karnesini almaya gelen Mahmut Nedim Altun ise duygularını şöyle dile getirdi: “Çok heyecanlıyım. Torunumun karnesini almaya geldim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir hizmet verildi. Memnunum, Allah razı olsun” (Cemil Özdaş – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler