Mardin’in Derik ilçesinde uzatılan sokağa çıkma yasağının ardından akşam saatlerinde çatışmalar şiddetlendi.

Derik'te açılan hendekler nedeniyle meydana gelen olaylardan sonra İlçe Kaymakamlığı tarafından yarın saat 12.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı uzatılırken ilçede çatışma ve patlamaların şiddetinin arttığı belirtildi.

Derik Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, ilçede meydana gelen olaylar nedeniyle halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması maksadıyla Cevizpınar, Kale, Küçükpınar, Zeytinpınar, Bahçelievler, Dağ, Söğütözü ve Tepebağ mahallelerinde 26.11.2015 Perşembe günü saat 00:00'dan geçerli olmak üzere 27.11.2015 Cuma günü saat 12:00 'a kadar bu bölgelere giriş ve çıkış ile sokağa çıkma yasağı uygulandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, özellikle Kale Dağ ile Zeytinpınar mahallelerinde şiddetli çatışmalar ve patlama seslerinin de duyulduğu belirtiliyor. (Mehmet Aslan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler