Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçesine bağlı 17 köy ve bağlı mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice ve Kulp ilçesine bağlı 17 köy ve bağlı mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtildi.

Lice ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde PKK ve iş birlikçilerine yönelik dün operasyon gerçekleştirildiğinin bildirildiği açıklamada, bu kapsamda 17 köy ve bağlı mezralarda ilan edilen yasağın kaldırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince belirtilen bölgelerde (Lice ilçesine bağlı olan Çıralı, Kıyıköy, Dallıca, Kutlu, Oyuklu ve Türeli köyleri ile bağlı mezraları; Kulp ilçesine bağlı olan Karaağaç, Kamışlı, Çukurca, Demirli, Bayırköy, Bağcılar, Akbulak, Düzce, Temren, Uygur ve Taşköprü köyleri ile bağlı mezraları) 5 Şubat 2019 Salı günü saat 06.00'dan itibaren duyurulan yasaklama kararı aynı gün saat 24.00 itibariyle kaldırılmıştır." denildi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler