Diyarbakır'ın tarihini ve kültürünü yansıtan "Kırık Çizgilerden Memleket Manzaraları" adlı resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, yetişkinlere yönelik açılan; hat, ebru, fotoğrafçılık ve resim kurslarında eğitim alan 30 öğrenci, "Kırık Çizgilerden Memleket Manzaraları" adıyla kentin tarihini ve kültürünü yansıtan resim ve fotoğraf sergisi açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte kültürel faaliyetleri artırmak amacıyla yetişkinlere yönelik bu yılın mart ayında fotoğraf, ebru ve resim kursu açtı.

30 öğrenci, 4 ay boyunca uzman eğitmenlerden fotoğraf, ebru ve resim sanatları hakkında uygulamalı eğitim aldı. Haziran ayında sona eren kursta öğrencilerin daha çok Diyarbakır tarihini ve kültürünü yansıtan 37 fotoğraf, 42 resim, 15 hat ve ebru eseri, eğitmenler tarafından belirlenerek sergiye sunuldu.

"Kırık Çizgilerden Memleket Manzaraları" adlı sergi, ilk olarak 14 Temmuz'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide olumlu eleştiriler alan eserler, 21-28 Temmuz günleri arasında Dengbêj evinde sergilenmeye devam ediyor.

Sergi, 28 Temmuz-2 Ağustos günleri arasında ise İçkale Müzesi'nde açılacak. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler