El-Shehab'dan Mısır'a teslim edilen ihvan mensubu hakkında açıklama

​El-Shehab İnsan Hakları Merkezi, Türkiye'nin Mısır'a iadet ettiği ve kendisinde haber alınamayan İhvan mensubu Muhammed Abdulhafiz için uluslararası insan hakları örgütlerinin harekete geçmeye davet etti.

El-Shehab İnsan Hakları Merkezi, geçtiğimiz ay İstanbul Atatürk Havalimanında darbeci Sisi yönetimindeki Mısır'a iade edilen ve idamla yargılanan Muhammed Abdulhafiz Hüseyin için uluslararası insan hakları örgütlerini harekete geçirmeye çağırdı.

İkhwanonline sitesinde yer alan açıklamaya göre, 17 Ocak 2019'da Türkiye'den Mısır'a sürülen Muhammed Abdulhafiz Hüseyin, zorla alıkonuldu.

Muhammed Abdulhafiz Hüseyin, kendisine iftira atılarak savcılık davası başta olmak üzere bir çok davada mahkum edilerek idam cezasına çarptırıldı.

El-Shehab İnsan Hakları Merkezi, darbeci hükümetinden derhal Hüseyin'in sağlığı hakkında bilgi verilmesini, alıkonulduğu yerin açıklanmasını, ailesinin onu ziyaret etmesine izin verilmesini ve yeniden adil bir şekilde yargılanmasının önünün açılmasını talep etti.

El-Shehab, ayrıca uluslararası insan hakları örgütlerini darbeci yetkililer ile iletişime geçmesini istedi, Mühendis Muhammed Abdulhafiz Hüseyin’in hayatı ile ilgili bilgi almaya ve duruşma sürecini izlemeye çağırdı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler