Fakirler için bayramlarını feda ediyorlar

Umut Kervanı Vakfı üye ve gönüllülerinin, fakir ve muhtaç ailelere kurban etini ulaştırabilmek adına bayramlarını kesimhanelerde ve dağıtımda geçirmeleri büyük takdir topluyor.

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı üye ve gönüllüleri, fakir ve muhtaç ailelere kurban etini ulaştırabilmek için bayramlarını kesimhanelerde ve dağıtımda geçiriyorlar.

Şanlıurfa'da da fakirlerini yüzünü güldürmek adına bayram günü yoğun mesai harcıyan vakfın üye ve gönüllüleri, böylesi kutsal bir görevde yer aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Fakir ve muhtaç ailelere et ulaştırabilmek için sabahın erken saatlerinde çadırlara geldiği söyleyen, Ömer Altundağ, “Bu çadırda bugün kurban kesmek için, fakir ve muhtaç ailelere et ulaştırabilmek için bugün bütün işlerimizi, kendi kurbanlarımızı bırakıp, bu çadıra geldik. Kurban kesimimiz devam ediyor. Bayram ümmetin bir araya gelip, İslam coğrafyasında ki kanların son bulmasına vesile olsun.” dedi.

"Herkes bayram yaparsa mazlum ve muhtaç insanlar acaba ne yapar?”

Bayram namazından sonra çadıra gediğini söyleyen Abdullah Payık, 2 gün boyunca kurban kesim hizmeti vereceklerini söyledi.

“Herkes bayram yaparsa, bu mazlum, fakir ve muhtaç insanlar acaba ne yapar?” diyen Payık, “Bizim derdimiz bayramı Müslümanlarla beraber yaşamaktır. Ve onlara yapacağımız iyilik burada en azından kesimde yardımcı olmaktır. Bayram namazı çıkışında buraya geldik eve gitmedik. Mesai bitimi yok bizde. Gece yarısı da olsa bizim için sıkıntı değil. Rabbim, bugünlerin hürmetine gerek Arakan’da gerek Suriye’de gerek Irak’ta ve dünyanın başka ülkelerinde yaşanan zulümleri son versin." dedi.

Allah rızasını gözeterek kurban kesim işini yaptığını söyleyen İbrahim Atmaca ise kurban etini muhtaç aileye ulaştıracaklarını söyledi.

Atmaca, “Gönül ister ki bütün İslam âleminin bayramı buruk değil de güzel bir şekilde geçirsin. Temennimiz bu bayramda Müslüman kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına ve iyi bir bayram geçirmeleridir." diyerek Müslümanların birbirlerinin derdiyle dertlenmesi gerektiğini vurguladı.

Yasin Börü’nün davasını yürütmek için çadıra geldiğini ve 2 gün boyunca muhtaçlara kurban etini ulaştırmak için hizmet edeceğini belirten Osman Akarslan, Kurban Bayramının tüm İslam âleminde akan kanın ve Müslümanlara yapılan işkencenin durmasına vesile olması temennisinde bulundu. (Hüseyin Sayhar- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler