Havalimanında afyon sakızı ve hap ele geçirildi

Van'dan İstanbul'a havayolu ile gitmek üzere olan İran uyruklu iki şahsın üzerinden 2 kilo 16 gram afyon sakızı ve 30 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Van'dan İstanbul'a gitmek üzere olan İran vatandaşı iki şahsın X-Ray cihazına bıraktıkları ceket ve kabanlarından şüphelenilmesi üzerine yapılan arama sonucunda 2 kilo 16 gram afyon sakızı, bin 645 TL ve 30 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Van İl Emniyet Müdürlüğü , "30 Ocak 2019 günü Ferit Melen Havalimanı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından, Van'dan İstanbul iline gitmek üzere havalimanına gelen İran Vatandaşı A.H. ve A.N. isimli şahısların giriş kontrol noktasından geçtiği esnada, X-Ray cihazına bıraktıkları ceket ve kabandan şüphelenilmesi üzerine yapılan detaylı aramada; ceket ve kabanın iç astar kısmına zulalanmış, Toplam 2 kilo 16 gram afyon sakızı maddesi, bin 645 TL para, 30 adet hap ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak (A.H.) ve (A.N.) isimli şüpheliler 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek' suçundan gözaltına alınmıştır. Gözaltına şüpheliler hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler