Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ipekböcekçiliği ile uğraşan çiftçilere 2 milyon 800 bin lira destek verileceği belirtildi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Kulp ilçesine yaptığı ziyarette Büyükşehir Belediyesi tarafından ipekböcekçiliği ile uğraşan çiftçilere 2 milyon 800 bin lira destek vereceklerini açıkladı.

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve esnafla bir araya gelen Güzeloğlu, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

İpekböcekçiliği için gelecek hafta Kulp'ta 2 milyon 500 bin lira destek ödemesinin gerçekleşeceğini belirten Güzeloğlu, ipekböcekçiliği ile uğraşan çiftçilere Büyükşehir Belediyesi tarafından ise 300 bin lira malzeme yardımı verileceğini söyledi.

İlçede geniş bir alanda hayvancılığın yapıldığına dikkat çeken Güzeloğlu, tam teşekkülü bir mezbaha yapılacağını da bildirdi. İlçede eski mezarlık yerinin dolmak üzere olduğunu ve yeni mezarlık yeri çalışmasını başlattıklarını açıklayan Güzeloğlu, ayrıca Kulp'ta arıcılığın yaygınlaşması ve tanıtılması için gerekli çalışmalar yapılacağını kaydetti. (Ramazan Zeren-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler