Kağıthane Bitlis Gençlik Derneği tarafından düzenlenen "Çocuklar Üşümesin Aileler Üzülmesin Bir Mont Bir Bot" kampanyasıyla 172 çocuğa yardım yapıldı.

İstanbul'dan Bitlisli çocuklara yardım eli uzandı. Kampanya kapsamında Bitlis'e gelen dernek yetkilileri, Bitlis ve Tatvan belediye başkanlarını makamında ziyaret etti.

Daha sonra Bitlis merkez ve bağlı köylerle ile Tatvan ilçesinde tespit ettikleri ihtiyaç sahibi çocuklara bot ve mont dağıttılar.

Yardımlara ilişkin açıklamada bulunan Kağıthane Bitlis Gençlik Derneği Başkanı Savaş Adanır, başlattıkları kampanya ile 172 ihtiyaç sahibi çocuğa yardımda bulunduklarını söyledi.

Adanır "Bizler Kağıthane Bitlis Gençlik Derneği olarak 'Çocuklar Üşümesin Aileler Üzülmesin Bir Mont Bir Bot' kampanyasını başlattık. Bu kampanya dahilinde Bitlis'e geldik. Bitlis merkez ve bağlı köyler ile Tatvan ilçemizde tespit ettiğimiz çocuklara mont ve bot verdik. Çocuklarımızın yüzündeki tebessüm bizleri ziyadesiyle memnun etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler