Araştırmalara göre, Türkiye'de konut fiyatlarının en fazla yükseldiği şehrin İzmir olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'de konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ilin İzmir olduğu ortaya çıkarken, konuyla ilgili medyada inceleme yapan Interpress'in Merkez Bankasının konut fiyat endeksi verilerinden derlediği bilgilere göre, İstanbul'un fiyat yükselme grafiğinde Türkiye ortalamasının altında kaldığı belirlendi.

Verilere göre, son yıllarda İstanbul ve Ankara gibi illerden de göç alan İzmir, konut fiyatlarının en çok arttığı il olurken, buranın yükselme performansıyla İstanbul'u bile neredeyse üçe katladığı anlaşıldı.

Fiyat artış yüksekliğine göre İzmir'i yine Ege Bölgesi'nden Aydın, Denizli ve Muğla'nın takip ettiği görüldü. Marmara Bölgesi'nden Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de yine konut fiyat artışı yüksek olan iller olarak öne çıktı. Bu illeri Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın izlediği tespit edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler