​Muş’ta yapılan operasyonda, PKK’ye ait 12 adet sığınak bulundu.

Muş’ta jandarma ekipleri tarafından PKK’ye yönelik düzenlenen operasyonda çeşitli boyutlarda içerisinde çok sayıda yaşam malzemesinin olduğu 12 adet sığınak bulundu.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada,  Şenyayla bölgesindeki kış üslenmesiyle ilgili hazırlıklarına yönelik 23 Eylül'de operasyon düzenlendiği, operasyonda 12 adet çeşitli boyutlarda sığınak tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Sığınaklar içerisinde bir adet EYP, 710 kilogram un, 160 kilogram şeker, 117 kilogram bulgur, 100 kilogram makarna, 80 kilogram pirinç, 50 kilogram patates, 50 kilogram soğan, 42 kilogram çay, 30 adet toz hamur mayası, 23 paket helva, 18 kilogram margarin, 10 kilogram tuz, 10 kilogram nohut, 10 kilogram kekik, 8 kilogram çikolata, 6 kilogram salça, 5 kilogram sıvı yağ, 2 kilogram mercimek, 2 kilogram zeytin, 2 kilogram pekmez, bir kilogram tahin, bin adet hazır kahve, bir kutu kahve, 2,5 kilogram tütün, 10 adet büyük tüp (7 dolu), 10 adet küçük tüp (5 dolu), bir adet testere, 4 adet puşi, kışlık elbise için bir top keten kumaş (400 metre), 10 takım kar elbisesi, eldiven, çorap, 9 adet mont, 4 adet yağmurluk, 4 adet uyku tulumu, bir adet el yapımı hedik, 4 adet akü, 34 adet orta boy pil, 5 adet radyo parçası ve patlayıcılarda kullanılan elektronik devre kartı, 150 metre elektrik kablosu, bir adet ısıtıcı, bir 1 adet tüplü ekmek fırını, bir adet tüplü ekmek pişirme sacı, bir adet tüplü ocak, 200 metre naylon sera, 100 metre branda, muhtelif miktarda mutfak malzemeleri, 2 kilogram çivi, 2 adet kürek ile 2 adet kazma ele geçirilmiş ve olayla ilgili adli işlemlere başlanmıştır." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler