Oduncularda kışlık yakacak hazırlıkları başladı

Batman Oduncular Sitesindeki esnaflar kışın yaklaşmasıyla, vatandaşa kışlık yakacak hazırlamak için yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Sonbahar ayının gelmesiyle beraber kışlık telaşına kapılan vatandaşlar, kışlık yakacak odun almaya başladı.

Batman'da bazı kesimler tarafından doğalgaz kullanılırken doğalgaz kullanmayanlar ise şimdiden kış hazırlıklarına başladı. Vatandaşlar kışlık odun ihtiyacını temin etmeye çalışırken, odun satıcıların da yüzü gülmeye başladı.

Sonbaharın gelişiyle işlerinin açıldığını ifade eden 25 yıldır odun satıcılığı yapan İsa Durmaz, "Vatandaşlar bu vakitte daha çok odun alıyorlar. Kış ortasında satışlarımız az oluyor, ama Ekim ve Kasım ayında satışlar çok oluyor. Tonu 400 TL'dir. Doğalgaz da bizi etkiledi. Satışlarımız bu yüzden biraz azaldı." şeklinde konuştu.

30 senedir odun satıcılığı yapan H. Muhammed Zübeyir Demir ise, "Odun satışları, mevsimlik olduğu için satışlar değişiyor. Kaloriferli evleri olmayan vatandaşlar bu zamanda odun almaya başlıyorlar. Satışlar şuanda normaldir. İlk 2-3 ay iyi gidiyor, daha sonra satışlar kesiliyor. Odun satışları kesildiği zamanlarda ise sadece fırınlar odun almaya geliyor." dedi.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler