Sağlık-Sen'den Gündem Gazetesi'ne tepki

Özgür Gündem Gazetesi'nin yayımlamış olduğu Peygamberimize hakaret içeren karikatüre Sağlık-Sen Batman Şubesi tepki gösterdi.

Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatüre tepki gösteren Sağlık-Sen Batman Şubesi yazılı bir açıklama yaparak özgür Gündem Gazetesi'ne tepki gösterdi.

PKK çizgisinde yayın yapan özgür Gündem Gazetesi'nin yayınladığı karikatürle ilgili tepki gösteren Sağlık-Sen Batman Şubesi Başkanı Zahir Seven, yapılan bu hareketi asla kabul etmediklerini ve şiddetle kınadıklarını söyledi.

Kadınlar gününde böylesi bir karikatür çizmenin günün anlam ve önemine gölge düşürdüğünü belirten Seven, "Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir gazetede yayınlanan bir karikatür günün anlam ve önemine gölge düşürmüştür. Her insanın en değerli varlığı aynı zamanda bir kadın olarak annelerimizi överek değerini vurgulayan Peygamber Efendimizi (sav) anlayamayan bir zihniyet efendimizin hadis-i şerifleriyle dalga geçmeye kalkışmıştır." ifadelerini kullandı.

Bu hakareti asla kabul etmediklerini ve şiddetle kınadıklarını vurgulayan Seven, "Charle Hebdo mantığının yerli versiyonunun da Müslüman halkımıza ne kadar Fransız kaldığının bu toplumun dini değerlerinden ne kadar uzak olduğunun acı bir yansıması olan bu tür hezeyanlar ne tarafımızca ne de Müslüman halkımız tarafından asla kabul edilemez. Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olarak, dini değerlerimize yönelik bu tür akıl almaz küstahlıkları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu minvalde herkesi toplumun dini ve kültürel değerlerini tanımaya ve buna saygı duymaya davet ediyoruz." diye konuştu.(İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler