​İstanbul'un Fatih ilçesinde, sahte fatura düzenleyerek Coronavirus tedavisinde kullanılan bazı medikal cihazların satışını yaptığı tespit edilen 2 iş yerine düzenlenen operasyonda çok sayıda medikal ürün ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 işyerine düzenlenen operasyonda; yoğun bakım maskesi, ateş ölçer, ameliyat malzemeleri ve medikal ürünler ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Coronavirus tedavisinde kullanılan bazı medikal cihazların sahte fatura düzenlenmek suretiyle kaçak olarak satıldığı yönünde bilgiler edinilmesi üzerine ilimiz Fatih ilçesinde medikal ürün satışı yapan 2 işyerine İstanbul Gümrük ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan ortak operasyonda, çok sayıda çeşitli marka ve modelde medikal ürün (yoğun bakım maskesi, ateş ölçer, ameliyat malzemeleri, medikal ürünler) ele geçirilmiş, bahse konu işyerlerinden birinin depolama kısmında su kaçağı olması sebebiyle rutubetli ve yoğun miktarda nemli olduğunun tespiti üzerine, İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerince iş yeri mühürlenmiş, işyeri sahibine (5607) sayılı Kanununa muhalefet suçu gereğince işlem yapılmıştır." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler