Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışmalarını değerlendirdi

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir yılını doldurması dolayısıyla değerlendirme programı düzenledi.

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir yılını doldurması dolayısıyla değerlendirme programı düzenledi.

Hastanenin konferans salonunda gerçekleşen programa Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Faruk Günak, başhekim yardımcısı Dr. Ahmet Kara, sağlık çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Sinevizyon gösterimiyle başlayan programda açılış konuşması yapan Günak, hastanelerinin bir yılını doldurduğunu söyledi.

Hastanenin açıldığı günlerde personel ihtiyacının olduğunu hatırlatan Günak, "Bugün itibariyle bir yılımızı doldurduk. Bizim kadın doğum hastanemiz ayrı bir hastaneydi, çocuk hastanemiz ayrı bir hastaneydi. Kadın doğum ve çocuk ağırlıklı olarak başladık. Tabi, ilk başladığımızda hem taşınma süreci hem personel kısıtlılığı vardı. Daha sonra da bakanlığımızın ciddi desteği ile erişkin branşı ve hemşire atamaları yapıldı hastanemize. Her geçen gün hakikaten yeni branşlar açılıyor." dedi.

Son olarak Günak, "Yayın ve basın olarak sizin çok kıymetli bir hizmet verdiğinize inanıyorum. Eksiğimizi gösterme noktasında biz içinde bulunduğumuz noktada görmeyebiliriz ama dışarıdan bir göz baktığı zaman 'Hocam şu da olursa daha iyi olur ya da şurası eksiktir, kapatırsak daha iyi olur' şeklinde bizi bir otokontrol mekanizmasına sevk ediyor. Yakın iletişim halinde olmamız Urfa'nın sağlığı açısından bizi bir nokta ileriye taşıyacaktır. Biz, bu noktadan her zaman diyaloğa da açığız. Sorunlarınız için elimizden ne geliyorsa onun çabası içerisinde olacağız. Çünkü bu sırtımızda taşıdığımız bir vebaldir. Bunu layıkıyla yerine getirme çabasındayız. Sadece bir kişi ile biten bir şey değil, biz burada bir ekibiz." şeklinde konuştu.

Program, Kara'nın yaptığı sunumun ardından sona erdi. (Hüseyin Sayhar - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler